مقدمه

Oct 14, 2010   //   by Dr. Alireza Taban   //   هومیوپاتی  

مقدمه:

هدف اين  قسمت وب سایت آشنائی و معرفي هوميوپاتي به علاقمندان فارسی زبان و برطرف نمودن برخی ابهاماتی است که بعلت دسترس نبودن اطلاعات صحیح با پایه علمی قوی در برخی از افراد ایجاد شده، می باشد.

اين قسمت اطلاعاتي كلي، خلاصه و در عين حال كامل در اختيار عموم تحصيل كرده ها از جمله پزشكان قرار مي‌دهد. در نگاهی دقیقتر می‌توان دریافت که قوانین سلامتی و بیماری همواره ثابت بوده و تناقضی بین اصول آن در روشهای درمانی معتبر وجود ندارد. با توجه به سیر و تکامل تاریخ پزشکی می‌بینیم که هدف تمام پزشکان و درمانگران با وجود استفاده از روشهای مختلف درمانی، همواره برگرداندن سلامتی بیماران است. ولی تحولات تاریخی گاه شرایطی را ایجاد کرده که موجب پیشرفت بیشتر برخی از این روشهای درمانی و فراموشی برخی دیگر شده. ولی بجاست بار دیگر در نگاهی جامع‌تر محاسن و محدودیتهای روشهای درمانی مختلف را بدرستی بشناسیم تا در درمان بیماریها به موفقیتهای بیشتر و بهتری دست یابیم.

درمیان روشهای درمانی، هومیوپاتی مهمترین روشی است که درک علمی رایج را برای درمان بیماریها تغییر داده است. اگرچه بسیاری از پزشکانی که هومیوپاتی را تجربه کرده اند این روش را مفید و موثر میدانند ولی بعلت عدم آشنائی کامل با این روش درمانی ونیز عدم مطابقت این روش با تصورات قبلیشان از بیماری و درمان، هنوز قادر به بهره گیری مناسب از این روش درمانی نیستند. لذا برای برطرف کردن این مسئله تجدید نظر در کتب درسی دانشگاهی در آینده غیر قابل اجتناب بنظر میرسد.همانطور که اخیرا در برخی کتب مرجع پزشکی (مثل رفرانسهای طب داخلی یا زنان) فصل مستقلی با نام طب کل نگر یا هومیوپاتی اضافه گردیده و از درمانهای هومیوپاتی بعنوان درمانهائی موثر و بی ضرر مطالب مفیدی عنوان شده است.

امیدوارم این مطالب ضمن برطرف نمودن دیدگاه صرفا مادی به بیمار و بیماری، درک بهتری ازروش درمان هومیوپاتی ارائه نماید.

همچنین این وب سایت با ایجاد امکان درمان اینترنتی و از راه دور، کمک زیادی به بیمارانی که دسترسی به پزشک هومیوپات ندارند خواهد نمود

Leave a comment